Instagram Direct Message (DM) ile Gönderilen Mesajı Geri Alma Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayesini Görüntüleyenler Neye Göre Sıralanır?
22 Ekim 2018
Youtube Gizlilik Modu Nedir ve Nasıl Etkinleştirilir?
22 Ekim 2018

Instagram Direct Message (DM) ile Gönderilen Mesajı Geri Alma Nasıl Yapılır?

Instagram (DM) Gönderilen Mesajı Geri Çekme İşlemi

Göndermiş olduğunuz Instagram mesajını geri çekmek için Instagram uygulamasını açın.

UYARI! Bu işlemi bilgisayarlar üzerinden yapamazsınız. Mobil yani telefon uygulamasından girmeniz gerekiyor.

  • Öncelikle akış bölümüne giriş yapıyorsunuz. ! Keşfet bölümüne gitmeyin mesaj kutunuzu oradan göremezsiniz! Akış kısmında mesaj kutusuna gitmenizi sağlayan sağ üst köşedeki ikona tıklayın.
  • Bu ikona tıkladıktan sonra mesaj kutunuz gelecektir. Mesaj kutunuzda silmek istediğiniz mesaj ya da mesajların bulunduğu konuşmayı açın.
  • Silmek istediğiniz mesaj ya da mesajları bulduktan sonra üzerine basılı tutun.
  • Mesajınız üzerinde basılı tuttuğunuzda karşınıza iki seçenek çıkar; kopyala ve geri çek (gönderimi iptal et) . Geri al seçeneğine tıkladığınızda, göndermiş olduğunuz (dm) mesaj geri alınır.

İsterseniz bunu birden çok mesaj için tek tek yapabilirsiniz. Eğer tüm konuşmayı (size gelen mesajlar da dahil olmak üzere) silmek isterseniz; konuşmaya girmeden önce, konuşma kutusunun üzerinden parmağınızı sağdan sola doğru çekebilirsiniz. Sil ve sessize al seçeneklerinden sili seçip işlemi tamamlayabilirsiniz.

Uyarı! Mesajlarınızı geri çekmeden, tüm konuşmayı silerseniz eğer mesajlarınız karşı taraftan silinmeyecektir.

Instagram’a Mesaj Geri Çevir İptali Nasıl Yapılır?

Gönderdiğiniz bir mesajı silmeye karar verdiniz ve sildiniz, yani geri çektiniz. Sonrasında ise yeniden göndermek istiyorsunuz diyelim. Bu durumda aynı mesajı baştan yazmanız ve göndermeniz gerekir. Çünkü geri çevirdiğiniz mesajı geri almanız mümkün değildir. Böyle bir özellik geldiğinde ilk öğreneceğiniz adres Eipithef Sosyal Medya’dır www.eipithef.com

Instagram’a Gelen Mesaj Nasıl Silinir?

Instagram gelen mesajı silmek için mesaj kutunuza gidin. Orada size gelen ve silmek istediğiniz mesajları veya konuşmaları bulun. Burada silmek istediğiniz konuşmayı sağdan sola çekerek tamamen silebilirsiniz.

Instagram’da Mesajı Geri Çevirme Nedir?

Sizin takip etmediğiniz ve sizi takip etmeyen kişiler size dm atmak istediğinde bu bir istek olarak görünür. Mesaj kutunuza girdiğinizde diğer kutunuzda bir mesaj vardır, bunu yanıtlayabilir ya da geri çevirebilirsiniz. Yanıtladığınız durumda bu kişi size başka mesajlar atabilir ve siz konuşmaya devam edebilirsiniz. Ancak mesajı geri çevirirseniz bu kişinin gelen mesajını göremezsiniz.

Instagram’da Geri Çevrilen Mesajlar Nereye Gider?

Instagram’da geri çevrilen mesajlar nerede saklanıyor ya da saklanıyor mu merak konusu. Ancak Instagram’da silinen, geri alınan, geri çevrilen mesajlar bir yerde saklanmıyor bunlar direk siliniyor. Sadece mesajı gönderen kişinin mesaj kutusundan görülebilir oluyor. Geri çevrilen mesajları tekrardan görmeniz mümkün değildir.

Instagram’da Mesaj Silinince Karşıdan Taraftan da Silinir mi?

Yukarıda da açıkladığımız gibi Instagram’da dm ile gönderilen mesajları geri alabilir yani silebilirsiniz. Ancak burada sizin gönderdiğiniz mesajı silebilirsiniz. Kendi mesajınızı sildiğinizde karşıdan da mesajınız silinir. Yani sonradan mesajı okumak isteyen biri girdiğinde mesajı sildiyseniz göremez.

Karşı taraftan mesaj silme dediğimiz işlem de bu şekilde yapılır. Mesajı gönderdiğiniz kişi henüz mesajı okumamışsa siz sildikten sonra artık görme şansı yoktur. Ancak unutmamak lazım ki mesajı siz silmeden önce de okumuş olabilirler.

Instagram Dm Geri Çağırma Özelliği Grup Konuşmalarında Kullanılabilir mi?

Birebir mesajlaşma dışında bir çok kişinin katıldığı grup konuşmalarını da Instagram üzerinden yapıyoruz. Instagram grup chatlerde (sohbetlerde) de göndermiş olduğunuz mesajı geri alabilirsiniz. Bu durumda yine gruptaki kişiler mesajı silinmeden önce görmedilerse hiç bir zaman göremeyecekler demektir.

Instagram Sayfasından Gönderilen Direk Mesajlar Geri Alınabilir mi?

Birden fazla yöneticisi olan bir Instagram sayfasından takipçilere gönderilen mesajlar da geri alınabilir. Hatta gönderilen mesajı kimin geri aldığı da anlaşılmaz. Diğer yöneticiler sadece mesajın geri alındığını görür ancak kimin aldığını göremez.

Instagram Dm Üzerinden Gönderilen Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Geri Çekilebilir mi?

Instagramdan kaybolan fotoğraf veya kaybolan video gönderme işlemini yaptıktan sonra bunları geri alamıyorsunuz. 24 saat içerisinde kaybolacağı için bu içerikler silinmiyor. Sadece normal mesajlarınızı geri alabiliyorsunuz.

Instagram Dm Üzerinden Gönderilen Mesajların Silinmesi Engellenebilir mi?

Bazen karşı taraftan size gelen bazı mesajların bilgilerin silinmemesini hep kalmasını istersiniz. Ancak instagram mesajı gönderen kişiye silme izni veriyor ve bunu engellemenin herhangi bir yolu yok. Eğer size gelen mesaj önemliyse ve onu saklamak istiyorsanız tüm ekranın ekran görüntüsünü alarak mesajı saklayabilirsiniz.

Instagramda Mesajı Geri Alınca Karşı Tarafa Bildirim Gider mi?

Gönderdiğiniz mesajı karşı tarafa mesaj geldi bildirimi gitmeden hemen silerseniz karşı tarafından bu geri alma işleminden haberi olmaz. Ancak mesajı okuduktan sonra siz bunu geri alırsanız, kendisi mesajınızı silmediğinden, mesajınızı geri aldığınızı anlayacaktır.

Size tanımadığınız birinden bir mesaj geldiğinde onu geri çevirirseniz o zaman da karşıya bildirim gitmez. Karşı taraf sizin mesajı hala görmediğinizi ya da okumadığınızı düşünür. Ancak mesajı açar okur ve sonra geri çevirirseniz, o zaman mesajı gönderen kişi sizin mesajı okuduktan sonra geri çevirdiğinizi görür. Instagram’da tüm mesajlarda okundu veya görüldü bilgisi yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir