Facebook Reklamları

Facebook Reklam Nedir?

Facebook reklam, ülkemizde günlük 28 milyon kişinin ziyaret ettiği Facebook gibi önemli bir medya ağında ürününüz ya da hizmetiniz ile ilgilenecek kişileri hedefleyerek, nokta atışı pazarlama gerçekleştirebileceğiniz akıllı bir pazarlama sahasıdır. Günümüz sosyal medya kullanım oranlarını ve reklam mecralarını incelediğinizde en düşük maliyetler ile en yüksek performansları alabileceğiniz alanın Facebook reklam alanı olduğunu görüyoruz.

“Tabii ki bu noktada sektör de büyük önem taşıyor. Sektöre göre reklam modeli seçimleri yapmanız izleyeceğiniz en doğru yol olacaktır. Profesyonel adımlar atmak adına bir facebook reklam ajansından destek alabilir ve sektörünüzün etkili dönüşümler elde edeceği facebook reklam modelleri ile ilgili bilgi / yardım alabilirsiniz. “
FACEBOOK REKLAM MODELLERİ NELERDİR?

Facebook bizlere sektörlere yönelik hedef kitlelerin ilgi ve odağını yakalayabileceğimiz önemli reklam modelli sunmaktadır.

-) İnternet Sitesi Tıklamaları (Clicks to Website) -) İnternet Sitesi Dönüşümleri (Website Conversions) -) Sayfa Gönderisi ile Etkileşim (Page Post Engagement)
-) Sayfa Beğenmeleri (Page Likes) -) Uygulama Yüklemeleri (App Installs) -) Yerel Bilinirlik Reklamları (Local Awareness)
-) Etkinlik Yanıtları (Event Responses) -) Teklif Alımları (Offer Claims) -) Video Görüntülemeleri (Video Views)

Bu reklam modelleri içerisinden size en uygun seçimi yaparak ilerlemeniz, hem marka bilinirliğinizin hem de dönüşüm potansiyelinizin doğru oranda artışını sağlayacaktır. Belirttiğimiz facebook reklam modeli seçimi ve doğru reklam yönetimi için facebook reklam ajansı desteği alabilir ve yola sağlam atımlar ile çıkabilirsiniz.

Facebook Reklam Verme Süreci ve Hedef Kitle Belirleme

Facebook kullanım açısından kolay bir mecra olarak görülse de reklam alanında birçok önemli husus barındırır. Facebook’ta reklam nasıl yapılır? Sorusu birçok firma sahibinin kafasını karıştıran bir soru. Şunu belirtmek gerekir ki Facebook reklamları; erişim, etkileşim, tıklanma ve hedefleme gibi kilit noktalar sunar. Bu alanlara uygun bir reklam fikri ortaya çıkarmak, sektöre uygun hedef kitle seçmek, bu hedef kitleye uygun bir facebook reklam metni oluşturmak da çok önemlidir. Aynı zamanda kullanılan görsel, görsel üzerine eklenen içeriklerin oranı gibi hassasiyet barındıran noktalar da bulunur. Bu gibi detaylara dikkat etmemek Facebook üzerinde reklamlarınızın durdurulmasına ve hesabınızın askıya alınmasına dahi neden olabilmektir. Özellikle yanlış oluşturulan hedef kitle, reklamlarınızın gereksiz maliyetler harcamasına ve dolayısıyla olumsuz sonuçlar almanıza yol açar. Sonuç olarak eğer kadın ürünleri tanıtımı yapıyorsanız reklamlarınızın bir erkek kullanıcıya görünmesini istemezsiniz değil mi? Bu nedenle mutlaka uzman yardımı ile hareket etmelisiniz. Aksi hal, boşa harcana bir bütçe ve olumsuz geri dönüş demektir.

Facebook Reklam Fiyatları Nelerdir? / Facebook Ödemesi Nasıl Yapılır?

Facebook reklamları için öncelikle reklam planlaması yapılmaktadır. Bu planlama içerik ve görsel çalışmalarını da içinde barındırır. Reklamlarınızın potansiyel kitleniz tarafından ilgi görmesi için reklam metinleri ve görsel içerikler önem barındırır. Bu nedenle belirttiğimiz detayların titizlikle hazırlanması gerekir. Planlamanın ardından reklamınız için günlük bütçe belirlenir. Belirlenen günlük bütçe ışığında reklamlarınız hedef kitlenizin yayın akışı içerisinde var olmaya başlar.

Facebook reklam alanı tıklama başına maliyet ile çalışan bir algoritmaya sahiptir. Reklamlarınıza belirlenen tıklama başına maliyetler için ödeme gerçekleştirirsiniz. Panelinize yüklenen bütçe, reklamlarınıza tıklandıkça düşmeye başlar. Sadece reklam gösterimi ile bütçe kaybı yaşamazsınız. Bütçenin harcanması için öncelikle potansiyel kitlenizin reklamınızı görmesi ve ardından da tıklaması gereklidir.

Facebook reklam hesabınız ile ilgili profesyonel yönetim sağlayabilecek, sektörünüz ile ilgili reklam tecrübesi bulunan, nokta atışı hedef kitle oluşturarak gereksiz maliyetin önüne geçebilecek, yaratıcı reklam fikirleri ile hedef kitlenizin ilgisini yakalayacak ve en önemlisi Google desteği ile çalışma sağlayan bir Facebook reklam ajansı ile çalışmak isterseniz her zaman buradayız!

Dijital gücün önemi, işletmelerin Facebook gibi güçlü bir ağ üzerinde elde ettikleri başarı ve ödüllü bir reklam ajansı olarak tecrübelerimize dayanarak işletmelerin Facebook Reklamlarının avantajlarını ve etkin geri dönüşlerini göz önünde bulundurarak hareket etmelerini öneriyoruz. Detayları konuşmak ve markanızı hedeflediğiniz noktaya taşımak adına neler yapılabileceğinizi değerlendirmek adına sizleri her zaman bir kahvemizi içmeye bekleriz.